Edhe Inter e nisi turneun International Champions Cup në SH.B.A-së, dhe kundërshtari i parë ishte përfaqësuesi gjermn Schalke 04. Neroaxurët të cilët nuk kanë shumë kujtime të mira me këtë kundërshtar në garat evropiane, barazoi 1:1 dhe atë duke shënuar gati në fund përmes një goli të bukur të mbrojtësit Murillo, ndërsa golin e epërsisë për Schalken e shënoi Caligiuri.
Duhet theksuar se Inter ndeshjen e dytë miqësore në kuadër të këtij turneu e zhvillon të hënën me fillim nga ora 14.05 përballë Lyon. /Korneri.net

Artikulli paraprakCity e fitoi “betejën” me rivalët anglez për mbrojtësin e Real Madrid
Artikulli tjetërZbulohen fanellat e treta, disajni nga një tifoz i Realit