Skuadra italiane e Inter është shumë afër transferimit të sulmuesit brazilian, Gabriel Barbosa (Gabigol), por dukët që lojtari parapëlqen Premier League dhe La Liga, transmetojnë mediat braziliane.

Raportohet poashtu se “Gabigol” është duke hezituar të transferohet te Inter, por Santos nuk pret më oferta dhe kështu sulmuesi pritet ta vazhdojë karrierën në Serie A.

Ju rikujtojmë të nderuar lexues se për “Gabigol” interesim ka shprehur edhe Barcelona, por deri më tani nuk ka ndonjë ofertë zyrtare.

Artikulli paraprakMourinho “detyron” këtë katërshe ti bëjë valixhet gati
Artikulli tjetërShitja e Pogbasë, ja sa fitoi realisht Juventusi!