Inter-esohet për Eric Baily.

Mbrojtësi i Manchester United, Eric Baily është lojtari i radhës që pritet të transferohet te Inter gjatë verës, pasi edhe ashtu kontrata e tij është i skadon pas një viti, përcjell Korneri.net

Mediet italiane raportojnë se Inter e ka ndërmend ta sjell në Meazza, pasi Baily nuk është titullar te Man.United, kurse do të kishte vend në formacionin e Antonio Contes.

Te Interi me shumë gjasa Baily do të marrë vendin e Andrea Ranochias i cili do të largohet me paremetër zero në fund të këtij edicioni, ashtu siç Man.United nuk dëshiron ta humbë lojtarin e vet, kështu që do ta largoj me një çmim të arsyeshëm. Baily pritet t’i bashkohet ish- shokëve të tij të Man.United, Lukaku, Sanchez dhe Young. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here