Inter me barazimin e sotëm ndaj Torinos dukët që është dorëzuar nga lufta për një vend që shpie edicionin e ardhshëm në Champions League.

Të përzgjedhurit e Pioli nuk arritën të marrin më shumë se një pikë në udhëtimin e sontëm në Torino, pasi ndeshja u mbyll me rezultat të barabartë 2:2.

Golat për Torinon u shënuan nga Baselli Ascuah, kurse për Interin autor të golave ishin Kondogbia dhe Candrave.

Pas këtij barazimi Inter mbanë pozitën e pestë me 54 pikë, kurse Torino renditet bë vendin e dhjetë me 40 pikë.

Artikulli paraprakEkskluzive, Batatina: Në Skënderaj ishte skenar i përgatitur nga Bajram Gashi! Mi shau lojtarët me “rob të shpisë”…..
Artikulli tjetërSigal Prishtina e fitoi derbin kundër Bashkimt