Barcelona's midfielder Andres Iniesta celebrates his team's second goal during the UEFA Champions League round of 16 second leg football match FC Barcelona vs Paris Saint-Germain FC at the Camp Nou stadium in Barcelona on March 8, 2017. / AFP PHOTO / PAU BARRENA (Photo credit should read PAU BARRENA/AFP/Getty Images)

Njëri ndër meafushorët më të mirë botëror në dekadën e fundit Andres Iniesta, nuk do të largohet nga Barcelona në fund të edicionit, shkruan Korneri.net. Spanjolli 32-vjeçar lishte menduar që në qershor të largohet nga blaugranët, mirëpo një gjë e tillë nuk do ndodh. Sipas të gjitba gjasave brenda këtij muaji Iniesta do ta vazhdoj kontratën edhe për një vit tjetër, andaj do ta shohim atë edhe vitin tjetër nëpër fushat e blerta në La Liga dhe Evropë pasi flitej për një transferim në SH.B.A-së apo Kinë. /Korneri.net

Artikulli paraprakPërfundoi gjithçka, Musacchio është i Milanos
Artikulli tjetërJuventus kundër rrezikut më të madh Mbappe-Falcao