Duket se është plak, por paraqitja e tij kundër Real Madridit ishte sin ë kohët e tij më të mira.
32-vjeçari i cili është pjesë e Barcelonës që nga viti 2002 dhe ka të luajtura mbi 400 ndeshje për blaugranët, shumë shpejt pritet ta vazhdoj kontratën me katalunasit, shkruan Korneri.net.
Ishte përfolur mjaftë shumë emri i tij muajve të kaluar se ndoshta nuk do ta vazhdoj kontratën, mirëpo gjërat ndryshuan muajtë e fundit dhe ai vendosi që brenda një kohe të shkurtër ta ulet në tavolinë dhe ta vë gishtin në letër./Korneri.net

Artikulli paraprakZyrtare: Cavani deri më 2020 te PSG
Artikulli tjetërDiego Costa thyen rekordin e Luis Suarez në Premier League