Trajneri Albert Bunjaki dhe portieri Saimir Ujkani kanë dalë dje në konferencën për shtyp para takimit që Kosova do të luajë sot kundër Kroacisë.

Por, gjatë konferencës mungoi një përkthyes në gjuhën angleze apo atë kroate, në mënyrë që skuadra mike të kuptonte se çfarë deklaruan trajneri dhe portieri i Kosovës.

Mediat kroate shkruanin sot se përfaqësuesja e tyre ishte nervozuar jo pak për shkak të këtij incidenti, ndërsa stafi i skuadrës kroate ka shprehur ankesa në bisedat mes tyre për këtë episod.

Artikulli paraprakGafa e Bayern, zbulohet arsyeja pse s’e bleu dot Dembelenë
Artikulli tjetërU largua nga Shqipëria për Zvicrën, por tani ka një dedikim për Kosovën (foto)