Mesfushori i Manchester City, Ilkay Gundogan ka etiketuar trajnerin e Liverpool Jurgen Klopp si “emocional”, ndërsa duke cilesuar Pep Guardiolen si “gjeni”.

25-vjeçari ka debutuar në Premier League të shtunën me një gol në fitoren 4-0 ndaj Bournemouth.

Gundogan gjithashtu e njeh Jurgen Klopp mirë, me te cilin ka fituar Bundesligën me Borussia Dortmund në vitin 2012.
“Është e vështirë të thuhet, sepse të dy janë menaxherë të klasit botëror “, tha mesfushori i cityt, siç citohet nga Evening News Manchester.

“Nuk do të ishte e drejtë të thuhet Jurgen Klopp është vetem, emocional, por kur ta shihni gjate lojes ai jeton çdo minutë, nuk është e vështirë për të kuptuar pse Dortmund ishin aq të suksesshëm drejtimin e tij.

“Pep është po aq i pasionuar, por në një mënyrë të ndryshme.

“Ai është më shumë si një gjeni që lexon lojën dhe mbulon çdo situatë te imagjinueshme.

“Pep gjithmonë na tregon se si të krijojme hapësirë dhe për të gjetur zgjidhje dhe nuk ka asnjë menaxher si ai, që e bën atë ndoshta më të mirin në botë.”

SHPËRNDAJE

Artikulli paraprakVIDEO/ Gooooooool nga gjysma e fushës. Mos e humb këtë super realizim
Artikulli tjetërRinis “epidemia” te Bayerni, Costa “out”