Lionel Messi e ka kaluar Barcelonën në epërsi ndaj Manchester City në kuadër të xhiros së katërt në Ligën e Kampionëve, por anglezët në fund fituan 3:1.

Mediat spanjolle shkruajnë se argjentinasi ishte tepër i frustruar pas humbjes dhe nëpër zhveshtore kërkonte nje lojtar të vendasve i cili e kishte fyer gjatë tërë ndeshjes.

“Idiot, eja këtu tregojë fytyrën”, bërtiste futbollisti më i mirë në botë dhe me delegatin e klubit të tij Carles Nadal shkuan në zhveshtoren e Man.City.

Disi ia doli ta qetësonte bashkëkombasi i tij dhe kumbara Kun Aguero.

Artikulli paraprakLojtarët e Realit frikësohen nga huliganët polak
Artikulli tjetërMessi vonohet në Etihad, ja arsyeja!