Një shkrojnë që ka kuptim të dyfishtë.

Klubi i njohur francez, Marseille ka mbajtur një minut heshtje për vdekjen e Diego Armando Maradonas, por më ndryshe se klubet tjera evropiane, shkruan Korneri.net

Si.skuafra vendase Marseille ashtu edhe ajo mysafire Nantes, e formuan shkronjën M, të mbiemrit të Maradonas si dhe në mënyrë indirekte edhe të shkronjën së parë klubit Marseille.

Këta të fundit shënuan fitore me rezultat 3-1, me golat që i shënuan Thauvin Payet dhe Benedetto, kurse për Nantes realizoi Blas. /Korneri.net

Artikulli paraprakKosova humbi edhe nga Islanda
Artikulli tjetërMoment emocionues: Ancelotti me lotë në sy mban heshtje për Maradonan