Kush e do Mauro Icardin duhet t’i ketë në dispozicion 110 milionë euro. Italianët tashmë janë mbushur mend pasi lojtarin kryesor të skuadrës po ia vazhdojnë kontratën afatgjate që automatikisht e rrit edhe klauzolën.

Pas presionit të madh që kishte Inter muajve të fundit me sulmuesin argjentinas, ata tashmë ia kanë vazhduar kontratën deri në vitin 2021, dhe aga vjetore i është rritur në 4.5 milionë euro, andaj kush e dëshiron Icardin duhet të mendohet dy herë.

 

 

 

Artikulli paraprak“Fenomeni” zbulon 11-tshën më të mirë në histori të futbollit! A janë Messi e CR7? [FOTO]
Artikulli tjetërE konfirmon Barca: Bravo mungon në stervitje, pritet vetëm zyrtarizimi te City