Paris Saint Germain merr hak ndaj Olimpikut të Marsejës në “Trophée des Champions” (Superkupa), kur përballen fituesi i Ligue 1 me atë të Kupës së Frances. Skuadra që tashmë drejtohet nga Pochettino siguroi trofenë e parë sezonal falë suksesit 2-1 në “Stade Bollaert-Delelis” të Lensit, ku për parizienët shënuan Mauro Icardi në pjesën e parë (39’) dhe Neymar me 11-metërsh pesë minuta para përfundimit të kohës së rregullt.

Marseille arriti të hapte ndeshjen në minutën e 89-të me golin e Payet, por koha e mbetur në dispozicion për skuadrën e Vilas-Boas ishte e pamjaftueshme për të shënuar një gol të dytë.

/Supersport.al

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here