Barazimi 1:1 në Old Trafford përballë Evertonit, ia ka vështirësuar punët shumë Manchester United-oit, për një vend në Ligën e Kampionëve, kurse disfatën e shmangi Zlatan Ibrahimovic i cili shënoi nga penalltia në minutën e 94.
Pikërisht boshnjaku i cili me shumë gjasë do të largohet në fund të edicionit për të kaluar në La Galaxy, ka fol rreth lojës së mbrëmshme si dhe për bashkëlojtarët.

“Unë jam një luan, ndërsa bashkëlojtarët e mi janë qullasha. Është një falimentim i madh për klubin tonë”, ka thë Ibrahimovic skuadra e të cilit ka barazuar në tri nga katër ndeshjet e fundit dhe tash është -4pikë nga rivali lokal Man City që është në pozitën e katërt.

Artikulli paraprakSlaven Bilic i përgjigjet negativisht Antonio Conte-s
Artikulli tjetërIbrahimovic do të largohet, por United kërkon këtë sulmues fantastik