Zlatan Ibrahimovic pësoi një lëndim në gju gjatë ndeshjes çerekfinale të Europa Ligës kundër Anderlechtit.

Sulmuesi suedez iu nënshtrua një operacioni të suksesshëm në SHBA dhe brenda disa muajsh mund të kthehet të luaj përsëri.

Një fotografi të postuar në Instagram nga Abate, shihen dy ish-shokët e skuadrës duke u kthyer në Milano me një aeroplan.

“Me bomberin në një udhëtim të rehatshëm, përsëri në shtëpi”, ka shkruar mbrojtësi i skuadrës kuqezi.

Ibrahimovic përfundon kontratën me Manchesterit në fund të qershorit dhe një kthim i në Milan është i mundshëm duke e pas parasysh dashurinë e tifozëve.

Artikulli paraprakEkskluzive: Supertalenti mitrovicas i jashtëzakonshëm, i kaloi me sukses provat te klubi francez
Artikulli tjetërJuventus nuk feston titullin: Ja për çka bëhet fjalë