Ibrahimvic sërish në Angli, sërish te Manchester Uited.

Sipas raporteve të fundit nga tabloidi britanik “The Sun”, breda 24 orëve të ardhshme Zlatan Ibrahimovic do të nënshkruaj kontratë të re me Manchester United.
Boshnjaku 35-vjeçar është gati që të rikthehet sërish për të luajtur pas lëndimit shumë të rëndë që e pësoi pikërisht në fanellën e “reds devils”, muaj më parë.
Edhe më herët ishte thënë se Ibra nuk e ka ndërmend të largohet nga futboli e aq më pak të luajë në SH.B.A-së, dhe si duket ka vendosur që edhe njëherë tjetër të luajë nën uerdhërat e Jose Mourinhos. /Korneri.net

Artikulli paraprakChelsea gati për tri goditje
Artikulli tjetërKy është orari i plotë i javës së parë në Vala Superligë