Milan pësoi një disfatë të rëndë në derbi ndaj Interit duke u mposhtur bindshëm 5-1.

Një rezultat që mund të ndikojë shumë në vazhdimësinë e kuqezinjve përgjatë këtij sezoni sidomos kur ndeshja e radhës vjen shpejt, madje bëhet fjalë për një përballje europiane si ajo ndaj Newcastle në Champions League.

Për të evituar të papritur dhe një “shok” të ekipit në fushë, në Milanello qendrën sportive të Milanit është rikthyer Zlatan Ibrahimovic.

Impakti i sulmuesit te kuqezinjtë vijon të mbetet shumë i fortë me suedezin që ka mbajtur edhe një fjalim para skuadrës në përpjekje për të rikthyer sërish frymën pozitive në grupin e trajnerit Stefano Pioli.

Artikulli paraprak“Tuchel nuk flet me mua”, De Ligt: Po më aktivizon si mesfushor…
Artikulli tjetërYlli i ardhshëm botëror shënoi dy gola ndaj Newcastle dhe u bë…