Vetëm pak orë para se të debutonte në Premier League, sulmuesi i madh Zlatan Ibrahimovic, është pyetur nga gazetarët se në rast që klubi i tij i kërkon vazhdimin e kontratës edhe për njën vit tjetër, cila do të ishte përgjigja e tij.

“Nukë shtë asnjëherë lehtë t;i thuash jo një klubi siѯ shtë Man.United”, tha shkurt Ibrahimovic. Dihet që boshnjaku ka nënsnhrkuar për vetëm një vit me “djajtë e kuq”, por nëse gjërat shkojnë mirë atëherë mund të mbetet në Old Trafoord edhe një vit më shumë.

Artikulli paraprakMan.United, Mourinho-Ibra, e nisën fuqishëm kampionatin
Artikulli tjetërConte zbulon pagjumësinë kronike, dhe si kalon netët duke menduar për futbollin