Në fillim të shtatorit Zlatan Ibrahimovic si në shaka ka thënë se PSG i mungon më së shumti për shkak të pagës. Shpejt dolen informacione nga Suedia sipas të cilave klubi i famshëm francez ia ka borxh sulmuesit 2.5 milionë funte.

Mirëpo, të premtën e fasmhmja franceze L’Equipe i mbti në shpinë Ibras duke thënë që boshnjaku i ka borxh ekipit e jo e kundërta. Sipas tyre në katër vitet e fundit klubi PSG ia ka paguar tatimin Ibras që kishte në Itali nga viti 2012, dhe për këtë arsye ai është dashur të ketë 30% pagën më të vogël.

Para katër viteve kur Zlayan kaloi te PSG nga Milan, atje nuk kishte paguar tatimin dhe këtë e ka bërë kampioni francez pasi ashtu ishin dakorduar para se Ibra të nënshkruante kontratën.

 

 

Artikulli paraprakNjë tjetër lojtarë i Tottenham vazhdoi kontratën
Artikulli tjetërWenger i paralajmëron lojtarët e tij që mos të provokohen nga Costa