As Juventus dhe as Inter për Ezequiel Garay. Qendërmbrojtësi i Valencias, sipas Super Deporte, nuk është stërvitur me skuadrën sot dhe është gati për transferimin te Spartaku i Moskës në Rusi.

Garay ishte ndër zëvendësuesit e mundshëm të Leonardo Bonuccit te Juventus, ndërkohë që në lojë u fut edhe Inter, por duket se preferon skuadrën ruse, në shkëmbim të më tepër parave, pasi flitet për 8 milionë euro në vit.

Artikulli paraprakCasemiro/ Historia e djaloshit që u kthye në lider te Reali
Artikulli tjetërPaolo Tramezzani po ndërton një Sion shqiptar