Sipas mediave italiane, i shumë kërkuari nga skuadrat e qytetit të Milanos, Milan dhe Inter, Milan Badelj, me gjasa shumë të mëdha do të largohet nga Fiorentina gjatë merkatos së tanishme.

Bëhet e ditur se agjenti i lojtarit tashmë ndodhët në Itali dhe është në bisedime me Romën, ku edhe pritet që ta vazhdojë karrierën reprezentuesi i Kroacisë.

Artikulli paraprakE paparë ndonjëherë: Sulmuesi i Hull City humb dy penallti brenda pak sekondave [VIDEO]
Artikulli tjetër“Ciao” Juventus: Caceres i ka dy opcione për të vazhduar karrierën