Arthur Melo ka vendosur në mënyrë të njëanshme që ta mbyllë para kohe aventurën e tij te Barcelona.

Në fakt, mesfushori brazilian nuk ka ndërmend të rikthehet në klub për ndeshjet e Ligës së Kampionëve, edhe pse ende në kontratë është pjesë e blaugranëve dhe se ai do të duhej të ishte me pjesën tjetër të skuadrës, por e ka ngri kokën duke mos dashur as të dëgjoj për pasojat, përcjell Korneri.net

Arthur nuk kishte arsye për të munguar kështu që klubi konsideron këtë qëndrim si shkelje të kontratës. Futbollisti brazilian shfrytëzoi ditët e pushimit të lejuara nga Quique Setién pas përfundimit të kampionatit për të shkuar në Ibiza për disa ditë pushimesh, por ai i komunikoi klubit që do të udhëtonte drejt Brazilit. Barcelona e ka paralajmëruar se ka kontratë deri në fund të Ligës së Kampionëve dhe se sjellja e tij mund të ketë pasoja serioze.

Lojtari duket se është i gatshëm të vuajë pasojat dhe nuk mendon,  të bashkohet me skuadrën. /Korneri.net

Artikulli paraprakVan Basten e kritikon ashpër mbrojtësin e Juventusit
Artikulli tjetërKontratat e tyre janë të gatshme, marrëveshja po finalizohet