Barcelona humbi me rezultatin 3-1 ndaj Manchester City të martën në mbrë je, por Lionel Mesi arriti të linte një shenjë.

‘Jashtëtokësori’ argjentinas shënoi golin e tij të 90 në Uefa Champions League.

Lionel Messi vijon të mbetet tashmë golashënuesi më i mirë i Ligës së Kampioneve me 90 gola.

Ai ka shënuar 54 gola në fazat e grupeve të Champions League ose 3 më shumë sesa Ronaldo i cili ka shënuar 51 gola.

Artikulli paraprakMafia e basteve dhe Novak Gjokoviç, a kanë lidhje?
Artikulli tjetërJa me çka e joshi Ronaldo, Paton te Milan