Thomas Strakosha figuron në ekipin e javës së 39 të sezonit, i cili i përket paraqitjes së futbollistëve në ndeshjet me Kombëtaret dhe ka përfshirë në përzgjedhje emrat më të spikatur të ndeshjeve të kualifikuesve të Botërorit që u zhvilluan këto ditë.
Portieri shqiptar është në stolin e rezervave të këtij ekipi ideal të publikuar nga “EA Sports FIFA”, i cili edhe në të kaluarën ka përzgjedhur portierin shqiptar në këto formacione, por falë paraqitjeve të tija me Lacion./panoramasport/

EKIPI I JAVËS 39

Titullarët

Robin Olsen – Kopenhagë – Suedi

Xhoshua Kimih – Bajern Mynih – Gjermani

Gabriel Merkado – Sevilja – Argjentinë

Leonardo Spinacola – Atalanta – Itali

Aron Ramsei – Arsenal – Uells

Jevgen Konoplianka – Shalke – Ukrainë

Josip Iliçiç – Fiorentina – Slloveni

Stevan Jovetiç – Inter – Mali i Zi

Cedrik Bakambu – Vijareal – Kongo

Sandro Vagner – Hofenhaim – Gjermani

Lei Grifiths – Sëlltik – Skoci

Zëvendësuesit

THOMAS STRAKOSHA – LACIO – SHQIPËRI

Stjuart Dallas – Lids – Irlanda e Veriut

Hordur Magnuson – Bristol – Islandë

Majkëll Bredli – Toronto – SHBA

Noulixh Musona – KV Ostende – Zimbabve

Jusuf Poulsen – Lajpcig – Danimarkë

Tomi Juriç – Lucernë – Australi

Artikulli paraprakYlli i madh refuzon Barcelonën për Milanin
Artikulli tjetërPSG “shokon” gjigantët spanjoll: 130 mln euro për senzacionin e edicionit të kaluar në futbollin evropian