Titulli i kampionit në Vala Superligën e Kosovës në futboll nga Trepça ’89 ka bërë që njerëz nga të gjitha shtresat në vendin tonë ta urojnë skuadrën mitrovicase për suksesin e arritur.

Kujtojmë që Trepça ’89 e fitoi për herë të parë titullin kampion në histori të klubit edhe pse në fillim të këtij edicioni nuk ishte konsideruar favorit.

Artikulli paraprakZyrtare: Ky është lajmi i fundit nga FFK për Trepçën ’89 dhe tifozët mitrovicas
Artikulli tjetërMitrovica feston titullin e kampionit, surrlë dhe tupan në qendër të qytetit [VIDEO]