Përforcimi i parë i Milanos u mbyll.

Mbrojtësi 20-vjeçar Pierre Kalulu, ka kryer pak më herët vizitat mjekësore me klubin e tij të ri, dhe më pas ka shkruar për të nënshkruar kontratë 5-vjeçare me gjigantin italian që e gjeti një tjetër lojtar shumë cilësor për vetëm 480 mijë euro nga Lyon, përcjell Korneri.net

Kalulu ka qenë pjesë e pandashme më herët edhe te skuadra Youth Lyon, që tregoi performansë të shkëlqyer duke u konsideruar si mbrojtësi më i mirë i turneut. Ai e nisi karrierën si qendëmbrojtës ku mund të luaj pa asnjë problem, ndërsa me kalimin e kohës ai nisi të lunate jashtëzakonisht mirë si mbrojtës i djathtë, për çka edhe u ble nga Milan. /Korneri.net

Artikulli paraprakUEFA: Finalja e Kampionëve në Lisbonë, Europa League në Gjermani
Artikulli tjetërNuk ka qetësi në futbollin anglez, konfirmohen 8 raste me koronavirus