Si futbollist ishte i hatshëm, luftarak dhe me mentalitet fituesi, ndërsa tërë dijen e tij në lojën e futbollti tashmë do ta bartë në ndonjë klub dhe tek lojtarët e së ardhsmës. Fhala është për holandezin e famshëm Edgar Davids i cili ka pas një karrierë të bujshme si futbolllistë te Ajax, Milan, Juventus apo edhe Barcelona, shkrun Korneri.net.
Por, tash Davids shumë shpejt do ta provoj veten edhe si trajner pasi është paisur me Licencën A Pro pranë Federatës së Futbollit të Holandës, KNVB.
Mesfushorët zakonisht bëhet trajner të shkëlqyer si tri raste të freskëta, Carlo Ancelotti, Pep Guardiola, Antonio Conte apo edhe Diego Simeone, kurse Davids premton se do të shkoj hapave të tyre. /Korneri.net

Artikulli paraprakDy largime nga Bayern Munchen
Artikulli tjetërCuadrado i tëri i Juventusit, vazhdoi kontratën