Një nga zbulimet e Fiorentinës këtë edicion pa dyshim se është i riu Federico Chiesa, i cili ka siguruar një vend titullari në formacionin e Paulo Sousa pas paraqitjeve shumë pozitive në minutazhën e pakët në fillim të edicionit.

Mediat italiane prezantimet e Federicos janë duke i krahasuar me fillimin e karrierës së babait të tij Enrico Chiesa, i cili kishte të njejtat përformanca kur filloi të luantë në futbollin profesionist.

Artikulli paraprakMario Pasalic: Me Milanin që nga fëmijëria, dua të qëndrojë këtu
Artikulli tjetër“Ujkonjat” befasojnë me kërkesen dimërore! Watford dhe Wolfsburg tani do të kenë konkurencë te fort….