Basketbollisti mjaftë cilësor, Endrit Hysenagolli, largohet nga KB Bashkimi, për tu rikthyer në Shqipëri.

Megjithatë, përkundër rikthimit në kampionatin shqiptarë, ai nuk e harron Bashkimin duke paralajmëruar se mund të kthehet sërish një ditë, shkruan Korneri.net

Endriti ka shktuar një koment në faqen e tij në facebook, të cilin mund ta lexoni.

Periudha ime tek Bashkimi erdhi drejt fundit, pasi kampionati ne Shqiperi nis kete fundjave dhe e kam te obliguar te kthehem. Kjo nuk do te thote se eshte nje ndarje e perhershme me Bashkimin dhe qytetin e Prizrenit, nje shtepi e dyte , nje vend i cili me hapi dyert per here te dyte e me priti si nje familje. Ne dy periudhat e mia atje jeta sportive dhe ajo jashte parketit ka qene nder me te mirat ne karriere , dicka qe nuk do e harroj kurre. Falemnderit per mikpritjen klubit, stafit dhe shokeve te skuadres, falemnderit per mbeshtetjen tifozeve , gjithmone me ju Arpagjik perjete ! /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here