Prej kohësh është diskutuar për kontratën e re të Elseid Hysajt te Napoli, pasi zyrtarët e klubit italian janë shumë të kënaqur me të, dhe për të mos pasur probleme nga klubet tjera që eventualisht t’i ofrojnë Napolit shumën e caktuar të klauzolës, ata ia vazhduan kontratën Hysajt deri në vitin 2021. Sigurisht, edhe Hysaj ishte shumë i kënaqur me kontratën e re pasi tash do të ketë pagë 2.3 milionë në vit, derisa klauzola e tij është rritur në 50 milionë euro.

 

 

 

Artikulli paraprakShkarkohet me të drejtë Allardyce
Artikulli tjetërAtletico VS. Bayern, sfidë dhe mes Griezmann e Neuer