Lyon eliminoi Man.City nga Champions League, pas triumfit 1-3.

Lojtari më tragjik i ndeshjes ishte sulmuesi  Raheem Sterling. Lojtari i kombëtares angleze pati një mundësi për të barazuar në minutën e 86-të, por 25-vjeçari humbi një gol bosh nga gjashtë metra pas një asistimi shumë të mirë të Gabriel Jesus, përcjell Korneri.net

Sterling ka qenë një nga lojtarët më të mirë të Cityt këtë sezon dhe realizuesi  i 31 golave, gjashtë prej tyre në Ligën e Kampionëve, por huqje të till aka pasur shumë në karrierën e tij, andaj nuk është edhe për tu habitur shumë. /Korneri.net

Artikulli paraprakKënaqësi të shoshën Lyonin në gjysmëfinale, Man.City në shtëpi
Artikulli tjetërÇiftet gjysmëfinale dihen, ja kur luhen dhe ku, ndërsa për herë të parë në histori dy skuadra franceze në gjysmëfinale