Huqje e pabesueshme ndodhi në ndeshjen River Plate-Belgrano në kuadër të xhiros së 17. në kampionatin argjentinas.
River fitoi 2:1, ndërsa ka mundur edhe bindshëm sikur futbollistët e kësaj skuadre në momentet e fundit të ndeshjes të mos e huqnin rastin që do të hyjë në histori.
Katër futbollistë shkuan drejtë portierit kundërshtar, dhe u besua se Tomas Andrade nga afërsia lehtë do të shënonte në portën e zbrazët, por portieri Acosta me reagim të jashtëzakonshëm dëboi topin nga vija e portës.

Artikulli paraprakZhvillime të reja për shitjen e Milanit
Artikulli tjetërKy Westbrook nuk sheh kundërshtar, kampionët “asfaltohen” nga Spurs