Qendërmbrojtësi i Bayern Munchen, Mats Hummes është ndër të vetmit që ndoshta nuk e ka shprehur mendimin për trajnerin italian Carlo Ancelotti.

Gjatë një interviste për revistën e klubit bavarez, Hummels e krahason trajnerin italian me mësuesin e tij të latinishtes.

“Ancelotti mban qetësi dhe një mjeshtëri të lartë. Ai më kujton mësuesin tim të latinishtes, i cili i shpjegonte qartë dhe në mënyrë të kuptueshme leksionet e tij”, është shprehur mbrojtësi gjerman.

Artikulli paraprakConte: Nuk ështe disfata ime!
Artikulli tjetërKlopp: Liverpooli mund të shkojë larg