E humbi ndeshjen mjaftë të rëndësishme në La Liga.

Villarreal pati punë të vështirë në udhëtim te Leganes, dhe kjo doli të jetë më shumë se e vërtetë pasi “nëndetësja e verdhë”, humbi me rezultat 3:1, për të mbatur tashmë më larg zonëns Champions League, shkruan Korneri.net.

Ishte kjo humbja e pestë sezonale, ndërsa është interesant të theksohet me këtë fitore,Leganes u ngjit në pozitën e shtatë, tashmë me vëtëm me një pikë më pak se Villarreal.
Raba e kaloi në epërsi Villarrealin, porn ë 15 minutat e fundit vendasit realizuan tri herë me golat e Diego Rico, Nabil El Zhar dhe Gabriel, për triumfin më shumë se të merituar. /Korneri.net

Artikulli paraprakTrajneri i Egjiptit plas ”bombën”: Kjo super skuadër po interesohet për Salah
Artikulli tjetërRomagnoli ‘tradhton’ Milanin në ndeshjen ndaj Beneventos