Legjenda franceze, Thierry Henry planifikon të japë rrogën që do të përfitojë te përfaqësueses belge si ndihmës trajner për bamirësi, sipas Sport/Foot Magazine. Ish-sulmuesi i Arsenal ka habitur të gjithë me rolin e tij të ri si asistenti i Roberto Martinez gjatë javës së kaluar dhe thotë se beson se ekipi mund të hyjë në histori në të ardhmen. Në dy ditët e fundit ish-lojtari i Francës ka qenë duke punuar me ekipin për të parën herë në prag të ndeshjes së parë të Martinez kundër Spanjës të enjten.

Sport/Foot Magazine ka raportuar se Henry do të dhurojë të gjithë rrogën e tij për sa të jetë te përfaqësuesja belge për bamirësi, e cila mendohet se do të jetë diku te 50,000 euro. revizta thekson se Henry e mori këtë vendim për dy arsye: Ai do të përfitojë 4 milionë euro në vit te Sky Sports si analist, teksa do të jetë duke mbledhur edhe eksperiencë në fushën e trajnimit, ai gjithashtu është mirënjohës për mundësinë që i është dhënë për të trajnuar një ndër ekipet më të mira në botë.

Artikulli paraprakSëmundja misterioze e Lorik Canës, që po e largon nga futbolli…
Artikulli tjetërZyrtare: Garay për 4 vjet te Valencia