Sipas mediave skandinave, Federata e Futbollit të Holandës i ka kërkuar ish-trajnerit të Manchester United, Louis Van Gaal, që të marrë postin e trajnerit.

Akordi pritet të arrihet përfundimisht gjatë ditëve në vazhdim dhe më pas do të zyrtarizohet marrëveshja dhe Van Gaal do ta marrë drejtimin e Holandës në situatë aspak të volitshme.

Artikulli paraprakPas lëndimit të Pjaca-s, Juventus përzihet në “pazar” të Milanit….
Artikulli tjetërMarsi i “tmerrit”: Një tjetër yll e përfundon sezonin për shkak të lëndimit