Njëri prej futbollistëve të mirë të skuadrës gjermane Hoffenheim Sandro Wagner, e ka vazhduar kontratën deri në vitin 2020, shkruan Korneri.net.
Reprezentuesi gjerman, i kërkuari nga gjysma e skuadrave gjemane dhe në Evropë, nuk ka menduar dy herë për ofertën që ia ka bërë klubi i tij dhe menjëherë është ulur në tavolinë për të nënshkruar.
Hoffenheim po i maban të gjithë futbollistët e vet afër në mënyrë që të jetë sa më shumë konkurues në Bundesliga, si dhe për ndeshjet kualfikuese për Champions League. /Korneri.net

Artikulli paraprakLlapi “evropian” nuk i largon lojtarët e vet
Artikulli tjetërCoutinho shkoi në Rio për të parë derbin lokal, i cili solli përleshje dhe një të vdekur