NYON, SWITZERLAND - DECEMBER 11: A view of the draw hall ahead of the UEFA Champions League 2017/18 Round of 16 draw at the UEFA headquarters, The House of European Football on December 11, 2017 in Nyon, Switzerland. (Photo by Harold Cunningham - UEFA/UEFA via Getty Images)

Uefa Champions League nga sot e tutje futet në fazën e nxehtë, teksa në orën Nion është hedhur shorti i fazës së 1/8-ve . 16 skuadra që ëndërrojnë që të fitojnë këtë kupë, janë shortuar mes vete në bazë të pozicionit që kanë zënë në fazën e grupeve.

Tashmë janë bërë publike superndeshjet e këtij rrethi të garave. Ndeshja më interesante pritet të jet ajo në mes Real Madrid – PSG, ndërkohë po aq e e fortë dhe interesante do të jet sfida Cheslea – Barcelona.


Këto janë çiftet e fazës së 1/8-ve :

Juventus – Tottenham Hotspur
FC Basel – Manchester City
FC Porto – Liverpool
Sevilla – Manchester United
Real Madrid – Paris Saint Germain
Shakhtar Donetck – Roma
Chelsea – Barcelona
Bayern Munchen – Besiktas

Artikulli paraprakVjen vendimi: Buffon vendosë të tërhiqet nga futbolli
Artikulli tjetërRonaldinho nuk i ka harruar golat nga më shumë se 50 metra