Anëtari i skuadrës Chievo, Ricciardo Meggiorini është bërë në hero italian pasi ka shpëtuar një vajzë e sulmuar një person i panjohur (hajn).

Pasi ka dëgjuar zërin e vajzës në afërsi të shtëpisë së tij, ai menjëherë ka dal jashtë dhe është nis drejt viktimës.

Meggorini kishte pas një fjalosje të shkurtër me sulmuesin e vajzës pas së cilës e ka goditur në fytyrë. Polica kishte arritur mjaftë shpejtë pasi menjëherë pasi kishtë dëgjuar zërin e vjazës që kishte kërkuar ndihmë, Meggorini i kishte thënë gruas së tij që ta thërret policinë.

Ngjarja ndodhi vetëm pak orë para se lojtari të startonte ndeshjen kampionale në udhëtim te Udinese.

Artikulli paraprakNuri Seferi humbet duelin për titullin e kampionit të Evropës
Artikulli tjetërItaliani Mazzarri i tregoi shkollë Mourinhos