Mesfushori i Juventusit, Hernanes dëshiron të qëndrojë në Evropë, me opsionet si Benfica, Bayer Leverkusen dhe Besiktas.

Braziliani u bashkua me bardhezinjtë nga Interi verën e kaluar, por duket të jetë tepricë në kërkesat e Max Allegrit, pas sezonit të parë të vështirë në Torino.

Pas kësaj, ish-mesfushori i Lazios u vërshua me oferta nga Kina dhe Emeiratet e Bashkuara Arabe, por këto oferta i ka hedhur poshtë braziliani.

Artikulli paraprakGeorge Boateng: Keeping Ron Vlaar was Paul Lambert masterstroke
Artikulli tjetërGameiro, perfekt për Atleticon’