Sky Sport shkruan se Arsenali dëshiron të sjellë kapitenin e Liverpool Jordan Henderson.

Henderson ka një kontratë tjetër dy-vjeçare me Liverpool, dhe klubi po konsideron ta shesë atë në moshën 31 vjeçare, përcjell Korneri.net

Arsenali po kërkon një mesfushor me përvojë dhe Hemderson është ideal për atë që trajneri spanjoll Arteta kërkon. Në rast se kjo ndodh, Arsenali duhet t’i bëjë gati rreth 15 deri ne 20 milionë funte. /Korneri.net

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here