Ylli i skuadrës londineze të Chelsea dhe kombëtares së Belgjikës, Eden Hazard, ka deklaruar se tyrajneri i Real Madridit Zinedine Zidane është idoli i tij dhe se në të ardhmen shpreson t’a ketë rastin të punojë me të.

 “Të gjithë e din se çfarë respekti kam për atë njeri. Për lojtarin që ishte dhe për trajnerin që është, ai mbetet idoli im.”

 “Natyrishtë se nuk e di se çfarë do të sjellë e ardhmja, por të luajë nënë urdhërat e tij është ëndrra ime.”, ka pohuar Hazard./Korneri.net.

Artikulli paraprakZyrtare: Italia me katër mungesa të mëdha ndaj Suedisë
Artikulli tjetër“Barcelona është më shumë se një klub, është një kulturë”