Sinjale të qarta dhe lamtumirëse ka dhënë repzentuesi belg, Eden Hazard, i cili tregoi realitetin i cili nuk do t’iu pëlqej askujt te Chelsea.
Lojtari krysorë i londinezëve ka treguar dëshirën për të ardhmën në një intervistë për Telefoot, përcjell Korneri.net.

“Po, është e vërtetë se më duan skuadrat si, PSG, Real Madrid dhe Bayern Munchen. Për momentin jamë të Chelsea, dhe menodj vetëm ta përmbylli sa më mirë kampionatin. Kam kontratë deri më 2020, por ambicjet e mia janë që të luajë edhe diku tjetër”, tha Hazard i cili shumë lehtë mund të ndodh që të largohet në fund të edicionit, e destinacioni i tij më i mundshëm është Real Madridi.

Artikulli paraprakFilloi Play-Off, LeBron i shpëtoi kampionët në fund, fitojnë Spurs dhe Jazz
Artikulli tjetërQendërmbrojtësi i ardhshëm i Barcelonës