Haxhi Krasniqi është mposhtur nga Arthur Abraham, në meçin e sontëm të zhvilluar në Erfurt të Gjermanisë, pasi referët me pikë dhe vendim unanim e vlerësuan fitues boksierin armen. Krasniqi boksoi mirë, por kundërshtari ishte më i rrezikshëm në rundet e fundit. Junikasi e lëshoi një mundësi të artë për t’iu afruar titullit të kampionit botëror, në tentimin e tij të tretë, pasi dy herë më parë kishte dështuar ta arrinte një gjë të tillë.

Raporti: Zëri

Artikulli paraprakSportingu i bën shërbim Portos, e ndali liderin…
Artikulli tjetërNdeshje si kjo nuk shihni shpesh (Video Fiorentina-Inter 5:4)