Drenica shënoi fitore të rëndësishme në udhëtim te Ferizaj që me shumë gjasa me mënyrën sesi po luan, vështirë që mund të mbijetojë në Superligë. Në stadium “Ismet Shabani” ishte sulmuesi Granit Arifaj që shpërtheu dhe ishte figura qëndrore në ndeshje.

Ai shënoi të tre golat e skuadrës së tij, dhe me hat-trick i ndihmoi drenicakëve të nxjerrin tri pikë të mëdha në garë për një pozitë sa më të lartë në renditjen tabelare, kurse golat e vendasve i shënuan Enis Kuka dhe Burim Shabani nga penalltia.

Artikulli paraprakBesa i falet golave të Qemajl Elshanit dhe Xhevdet Shabanit
Artikulli tjetërInter ndalet, Manaj shënoi, debutoi me gol Simeone i ri