Trajneri serb i Torinos, Sinisa Mihajlovic refuzoi të fajësonte Joe Hart për gabimin që bëri gjatë debutimit, i cili lejoi që Atalanta të rifutej në lojë teksa erdhën nga disavantazhi për të fituar kundër Torinos. Ish-sulmuesi i Spurs Iago Falque kaloi ekipin e tij në avantazh me një goditje standarde por Hart nuk arriti të kapte një top pas një goditje këndore dhe Masiello barazoi. Franck Kessie e fitoi me një penallti në fund, duke dërguar Hart në krahun tjetër.

“Në përgjithësi, jam i mërzitur kur ekipi nuk i ndjek udhëzimet taktike që i caktoj. E di – kam qenë vetë lojtar – që gabimet individuale ndodhin. Lojtarët e Torino’s e ngushëlluan Hart në fund të takimit. “Për mendimin tim, ai nuk ishte me faj te goli,” thotë Falque. “Ai bëri një lojë të mirë. Ai bëri një pritje të bukur gjatë pjesës së parë. Por çdo anglez që vjen në Itali është një mundësi e mirë për t’u përmirësuar mentalitetin. Në stërvitje ai ka punuar shumë.”

Artikulli paraprakPogba në stilin e politikanëve: United nuk humbet, por..?
Artikulli tjetër“Unë nuk jam interist”: Milan refuzohet nga legjendat…