Mediat spanjolle dhe ato angleze e japin sulmuesin e Tottenham si objektivin e madh të klubit merengues në merkato. Numri 1 i Real Madridit, Florentino Perez edhe pse e ka vlerësuar futbollistin ka deklaruar se Kane nuk do të transferohet në Madrid.

Sipas Florentino Perez, klubi merengues ka aktualisht në gjirin e tij një tjetër sulmues të madh dhe ai është francezi Karim Benzema.

“Jemi të kënaqur me Benzema dhe me të gjithë grupin e futbollistëve që kemi në dispozicion”, deklaroi Perez./Korneri.net.

Artikulli paraprakYlli gjerman befason “milionerët”: Dua të luajë në nivela më të larta se Bundesliga…
Artikulli tjetërXhiroja e 12-të në Vala Superligë, kryendeshja luhet në Gjilan….