Real Madrid nuk ia doli të mposht rivalin lokal Atl.Madrid në derbin e madh të Madridit, dhe me këtë barazim klubi mbretëror po e rrezikon edhe më shumë titullin e kampionit pasi tashmë epërsia mund të zvogëlohet në minimum me Barcelonën pavarësisht se Reali ende nuk e ka zhvilluar ndeshet e mbetur me Celta Vigon.

Portugezi Pepe i kthehet golave dhe shënoi i pari në ndeshjue dhe atë me kokë, kurse kur pritej që Reali të fitonte minimalisht, “ndoshta” transferimi i radhës te Reali, Antoine Griezmann e barazoi rezultatin pesë minuta para fundit, dhe kështu e bëri kampionatin spanjoll edhe më interesant dhe më i hapur dhe duket se “El Clasico” do të vendos gjithçka.

Artikulli paraprakLiverpool shumë shpejt u kthye dhe fitoi, Man.City pa asnjë problem ndaj Hull
Artikulli tjetërBayern s’ka rival për titull! Dormund “kafshatë” e lehtë për bavarezët