Real Madrid e ka fituar ndeshjen e vlefshme për xhiron ne 11-të në La Liga ndaj Leganes me rezultat 3-0, në një ndeshje që mund të kishte më shumë gola sikur sulmuesit të ishin më të vëmendshëm në finalizimin e aksioneve.

Golat për skuadrën e drejtuar nga Zidane u shënuan nga Bale, që shënoi dy herë dhe Morata.

Pas kësaj fitoreje Real Madrid mbanë pozitën e parë në renditje me 27 pikë, 5 më shumë se Barcelona, por skuadra mbretërore ka një ndeshje më shumë të zhvilluar.

Artikulli paraprakGanezi i Partizanit: Nuk ngopëm me byrek, me pëlqen shumë
Artikulli tjetërOzil gati nënshkrimi iri