Marek Hamsik, kapiteni i Napolit, idhulli i tifozerisë dhe futbolliti më besnik nga të gjithë, ka hyrë në histori të klubit italian. Në fitoren e merituar në udhëtim te Palermo 0-3, futbollisti sllovak shënoi golin e epërsisë i cili ishte më i rëndësishmi në karrierën e tij.

Hamsik e tejkaloi edhe të madhin, të famshmin Diego Armando Maradona me një gol më shumë. Hamsik realizoi për herë të 82 në këtë fanellë, ndërsa argjentinasi mbeti me një gol më pak.

 

 

Artikulli paraprakFeronikeli fitoi, por u frikësua nga Ferizaj
Artikulli tjetërQemajl Elshani shpëtoi Besën