Lewis Hamilton dhe Mercedes vazhdojnë dominimin e tyre në Formula. Edhe pse ne ditën e rpemte kur ishin në prgram garat testuese, Hamilton nuk shfaqi prores duke u përballë me disa probeme me bolid, të shtunën në garat për pole-position ai doli i pari për të siguruar për herë të 66-të, në karrierë pozitën e parë startuese, shkruan Korneri.net.

Valteri Bottas do të niset i dyti dhe menjëherë pas tij vijnë pilotët e Ferrarit, Kimi Raikonen dhe Sebastian Vettel.
Hamilton tashmë është vetëm edhe dy pole-position larg rekordin që e mbajti gjermani i famshëm Michael Schumacher.
Gara zyrtare për Çmimin e Madh të Azerbajxhanit zhvillohet të dielën në orën 15:00. /Korneri.net.

Artikulli paraprakLajmi i fundit: Milan pas Musacchio kërkon zyrtarimin edhe të këtij qendërmbrojtësi
Artikulli tjetërEkskluzive: “Adem Jashari” gati për Champions dhe Europa League [FOTO]